-15°C -ig fűteni tudó klímák

Moderátor: Klíma Király

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

HozzászólásSzerző: Bogaras » 2017.12.03. 17:43

Még egy kérdés foglalkoztat,fűtésre használnám többet a klímát kedvező ára miatt a Gree GWH 18YD Amber márka jöhetne szóba,viszont fórumokon olvasgatva az jön le,hogy megbízhatósága miatt jobbak a japán klímák/ Panasonic CS TZ 50 TKE/ Toshiba RAS-18N3AV2-E Suzumi Plus márka került a látóterembe,szerinted meg éri-e kb+100000ft felárat a japán márka és azok közül is melyik a jó.Na meg még egy :Kb 58 m2 fűtenék a klíma használata során, ha 5kw osat választanék az m2 alpján 40 -60 m2 helységre van tervezve. Míg a 7kw 50 -70 m2 re ,mi jobb egy klimának ,hogy a felső határait feszegeti vagy szinte alapjáraton megy ,gondolom jobb ha nem maxon megy.Köszönöm válaszod. :P
Bogaras

Re: -15°C -ig fűteni tudó klímák

HozzászólásSzerző: Klíma Király » 2017.12.03. 18:18

Bogaras írta:Még egy kérdés foglalkoztat,fűtésre használnám többet a klímát kedvező ára miatt a Gree GWH 18YD Amber márka jöhetne szóba,viszont fórumokon olvasgatva az jön le,hogy megbízhatósága miatt jobbak a japán klímák/ Panasonic CS TZ 50 TKE/ Toshiba RAS-18N3AV2-E Suzumi Plus márka került a látóterembe,szerinted meg éri-e kb+100000ft felárat a japán márka és azok közül is melyik a jó.Na meg még egy :Kb 58 m2 fűtenék a klíma használata során, ha 5kw osat választanék az m2 alpján 40 -60 m2 helységre van tervezve. Míg a 7kw 50 -70 m2 re ,mi jobb egy klimának ,hogy a felső határait feszegeti vagy szinte alapjáraton megy ,gondolom jobb ha nem maxon megy.Köszönöm válaszod. :P

Hát, a Japán klímák szebben vannak meggyártva, és tapintásra is masszívabb szerkezetek. Én Daikint szoktam javasolni.

Ha véletlen majd alkatrész kell akkor lehet az a 100.000+ megtérül, nekem nem igen szokott sikerülni Kínai alkatrészhez emberi idő alatt hozzájutni.

Egy 5kW klíma ... az -10°C-on már csak kb. 3,8kW-ot tud ... attól függ fűtésre akarják-e eladni. ha van ilyen adat akkor Én igyekszem megadni. De nem szeretik a gyártók nagyon megadni, pedig EU rendelet szerint kellene.
http://www.szegedklima.hu/klima/lg/inve ... /e18em.php > Fűtés min. üzemi hőfok -10°C 3.8 kW / COP 2.6

Minél nagyobb a gép annál jobban fűt -10 - -15°C-ban, de 0 - +5°C körül nem fog tudni annyira leszabályozni amennyire szeretnéd így majd ki-be kapcsolgatnak ... nem tudsz takarékoskodni a sok indulás állás elviszi a hasznot és zavaró is a hő ingadozás.

Még mindig azt mondom 2db. 3,5kW-os ....
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged
Klíma Király

Előző

Vissza: Fűtési tippek