Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Moderátor: Klíma Király

Nova007
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.03.07. 20:07

Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Nova007 »

Sziasztok! Segítseget szeretnék kérni a következő problémára:
Ma voltam egy háznál, ahol tavaly szereltettek fel hármat a nevezett klímából. A telepítőt nem lehet elérni...
A háromból két klíma nem fűtött a házban 4 fok volt, hűtésben nem tudtam kipróbálni. Fűtés üzemben mértem nyomást. Mindhárom készüléken 10bar.

A kompresszor nagy nehezen elindul az előremenő 10es cső langyos, de 2-3 perc múlva a kültéri lekapcsol. Kompresszor is, ventilátor is. Ilyet csak akkor csinálhatna, ha elérte, sőt túllépte a beállított értéket.

Nincs hibaüzenet.

Ötlet?

Előre is köszi.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

A +4°C az erősen kívül van a működési tartományom ...
Fogalmam sincs honnan kaparja össze ezeket a klímákat a WhirlPool, így service manual-om nincs hozzá.
De gondolom 15°C belső hőmérséklet alatt nem nagyon lehet használni.
ha csak nincs benne extra funkcióként, a +8°C temperálás, de ez nem alap funkció.

Nekem a 10Bar semmit nem mond ... át kellene fordítsam hőmérsékletre, de akkor se mondana sokat, ezeket klímák és ezeknek kell egy bizonyos körülmény ahol tudnak üzemelni,
oparation.jpg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Nova007
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.03.07. 20:07

Re: Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Nova007 »

Szia!

Igen, a hűtési funkciót ezért nem tudtam elindítani. De a fűtési funkció a lényeg. Előfordulhat, hogy kevés benne a gáz? Azért vetettem el ezt az ötletet, mert csak van benne presszosztát ami nem engedné a kompresszort elindulni... Plusz egy hibajelzés már elég alap funkció lenne erre a hibára nem?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Nova007 írta:Sziasztok! Segítseget szeretnék kérni a következő problémára:
Ma voltam egy háznál, ahol tavaly szereltettek fel hármat a nevezett klímából. A telepítőt nem lehet elérni...
A háromból két klíma nem fűtött a házban 4 fok volt, hűtésben nem tudtam kipróbálni. Fűtés üzemben mértem nyomást. Mindhárom készüléken 10bar.

A kompresszor nagy nehezen elindul az előremenő 10es cső langyos, de 2-3 perc múlva a kültéri lekapcsol. Kompresszor is, ventilátor is. Ilyet csak akkor csinálhatna, ha elérte, sőt túllépte a beállított értéket.

Nincs hibaüzenet.

Ötlet?

Előre is köszi.
:-)

No akkor még egyszer.
A heating jelenti a fűtést.
10-16 fokig csak felmelegítés fázisban használhatod a klímát, 10 fok alatt nem tud dolgozni ott a diagram.

De a 10-16-ig se tarthat napokig ... le fog állni hibával.

Ha van kérdés írj segítek.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Nova007
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.03.07. 20:07

Re: Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Nova007 »

Szia!

Átolvastam mégegyszer a válaszokat nyugodtan, nem telóról és köszönöm.
Csak azt nem értem, hogy miért dolgozik a háromból egy rendesen?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool amd 351/1 nem fűt

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Nova007 írta:Szia!

Átolvastam mégegyszer a válaszokat nyugodtan, nem telóról és köszönöm.
Csak azt nem értem, hogy miért dolgozik a háromból egy rendesen?
szia,

azt én sem. de az azért tudott dolog hogy ilyen hideg beltérivel nem kellene dolgoznia.

lehet ha csendes üzemre teszed akkor annyira feltud melegedni a beltéri hogy nem áll meg túl hideg hibával. Vagy el se indul a beltéri ventilátor.
hot.jpg
Google translate.

5.3 Hot start
• Ha az egység a fűtés üzemmódban indul, hogy megakadályozza a hideg szél fújását, a beltéri ventilátor nem forog a hőmérsékletig. a hőcserélő eléri a 30 °C-ot
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése